Jak dostat Vaše náklady na tisk pod kontrolu?

Naklady_pod_kontrolu_kudy
V zásadě existují dva přístupy, jak snížit náklady na tisk. Buď budete dělat to, co doposud, jen se budete snažit dělat to úsporněji. Uspořádáte ještě větší chrtí závody, výběrová řízení na dodavatele, přejdete z bělejšího papíru na méně bílý, začnete místo originálních tonerů kupovat přeplňované, zakážete barevný tisk všem kromě pana ředitele a každou „zemřelou“ tiskárnu demonstrativně napíchnete na kůl hned vedle vrátnice. Anebo zkusíte změnu. A tou mohou být služby Managed Print Services (MPS), tedy zajištění tisku externím poskytovatelem služeb. MPS obvykle předpokládají převzetí vašeho parku tiskáren, multifunkčních tiskáren, kopírek a faxů do správy dodavatelem.

Poskytovatel MPS by pak měl zajistit kompletní provozuschopnost tiskového parku, tedy automatizované dodávky spotřebního materiálu, garantovanou odezvu na poruchy, pravidelnou údržbu tiskáren, rozúčtování nákladů na střediska či uživatele, HelpDesk pro uživatele a administrátory. Díky vzdálenému monitoringu byste měli o zajištění chodu tiskáren vědět minimum a investovat do něho minimální čas. Veškeré náklady jsou pak vyjádřeny v ceně stránky a jsou vám vyúčtovány jednou měsíčně souhrnnou fakturou. Kompletní MPS program by měl obsahovat i sledování využití vašich tiskáren a návrhy na optimalizaci tiskového prostředí. Součástí může být samozřejmě i pronájem nových či repasovaných tiskáren.

Průměrná úspora až 30 %

Podle společnosti Photizo Group dosahují průměrné úspory nákladů po zavedení programu MPS až 30 %. Hlavními zdroji úspor je lepší využití stávajících technologií nebo jejich nahrazení technologiemi, které sníží náklady na tisk. Nižší jsou i náklady na spotřební materiál promítnuté do ceny stránky. Je to dáno tím, že většina výrobců poskytuje lepší vstupní ceny spotřebních materiálů pro takové obchody, které jsou zajištěny smlouvou s platbou za stránku. Podobně k tomu přistupují i poskytovatelé MPS. Rovněž náklady na údržbu a servis zařízení jsou minimalizovány. Jelikož v modelu MPS je cena služeb domluvena pevně v ceně stránky, je v zájmu dodavatele tyto náklady minimalizovat při udržení garantované provozuschopnosti tiskového parku.

Redukovány jsou také nepřímé náklady na tisk. Vzdálený monitoring tisku eliminuje hlídání a objednávání spotřebních materiálů a rizika s tím spojená a umožní poskytovateli proaktivní správu tiskových zařízení, čímž dále redukuje časové zatížení pracovníků zákazníka. Část nebo dokonce celá podpora uživatelů je přenesena na poskytovatele MPS. Transparentní účtování nákladů na tisk umožňuje tyto náklady adresovat jejich zdrojům uvnitř organizace zákazníka. To může být významný impulz pro redukci celkového objemu tisku.

Potřebujete poradit nebo pomoci s čímkoli, co se týká tisku? Neváhejte se obrátit na naše Zákaznické centrum na čísle 800 131 484. Jsme specialisté na zajištění kancelářského tisku. Více informací najdete na www.printpartners.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s