Co by měl nabídnout váš poskytovatel služeb MPS?

K_tematu_Co_by_mel_nabidnout_dodavatel_MPS
Nezávislost na jediné značce

Pokud nejste přesvědčeni, že stav vašeho tiskového parku vyžaduje radikální řešení, tedy „vyhrnout“ vše, co máte, a nasadit novou techniku, pak byste si měli vybrat spíše nezávislého poskytovatele služeb MPS. Tedy nezávislého na jediné značce. Výrobci a jejich dealeři, chcete-li koncesionáři, totiž budou logicky cílit na jednobarevnost tiskového parku.

Vzdálená správa tiskových parků

Váš dodavatel služeb MPS musí disponovat specializovaným softwarem pro vzdálený dohled nad tiskovým parkem. Nenechte se přitom unést pocitem, že se jedná o nástroje, jako je například Web Jet Admin, které používá vaše oddělení IT již dnes třeba pro instalaci ovladačů nebo zjištění stavu tiskových náplní. Nástroje určené pro zjednodušení správy tiskáren pracovníky IT nejsou stejné jako nástroje pro management tiskových flotil čítajících tisíce tiskových zařízení desítek různých značek. Takové nástroje rozhodně nejsou distribuovány zdarma výrobci, ale jsou velmi nákladnou vstupní bariérou pro každého poskytovatele služeb MPS. Jsou tedy jedním ze znaků odlišujících rádoby poskytovatele služeb MPS od těch skutečně profesionálních. Vzdálený monitoring musí být schopen předávat poskytovateli informace o stavech spotřebních materiálů, chybové hlášky tiskáren, stavy počítadel tiskových zařízení a další cenné informace nepřetržitě. Software musí mít vysoké bezpečnostní standardy a nesmí zatěžovat interní infrastrukturu zákazníka.

Servisní kapacity, Service Level Agreement (SLA)

Váš poskytovatel služeb MPS musí disponovat servisními kapacitami pro záruční a pozáruční servis více značek tiskových technologií ve všech potřebných lokalitách. Kvalitní služba MPS se vyznačuje jasně definovanou úrovní poskytovaných servisních služeb. Smlouvy obvykle pracují se dvěma diametrálně odlišnými pojmy popisujícími servisní odezvu – zahájení opravy a dokončení opravy. Zákazníci bohužel tyto termíny často nerozlišují. Kvalitní SLA by mělo také určovat, kdy bude porouchané zařízení nahrazeno náhradním.

Špičková logistika

Zajištění včasné dodávky potřebných materiálů a služeb klade vysoké nároky na logistické postupy a skladové kapacity poskytovatele služeb MPS, na kterého se chcete plně spolehnout. Takže úplně jinak něco takového zvládne dodavatel, který je schopen dodávat široké spektrum produktů a služeb ve velkých objemech, než někdo specializující se více méně na jedinou značku tiskových
technologií.

Průběžná optimalizace

Součástí služeb MPS je i optimalizace tiskových parků. Nejedná se pouze o jednorázovou analýzu, po níž následuje návrh úprav ve skladbě tiskáren, kopírek a faxů. Jedná se především o schopnost průběžně vyhodnocovat využití a náklady tiskových technologií. Při výběru poskytovatele služeb MPS byste si měli ověřit, zda má dodavatel prokazatelné výsledky v optimalizaci tiskových parků, jasné know-how a také technologii optimalizace tiskových parků. Jedna věc je schopnost o tom poutavě vyprávět a srovnat náklady na jednotlivé tiskárny v excelové tabulce a druhá věc je jasná technologie, čili postup vyhodnocování využití a nákladů tiskových parků, kvalitní softwarové vybavení pro simulaci různých scénářů a jejich srozumitelný reporting v rukou konzultantů s prokazatelnými výsledky práce.

Potřebujete poradit nebo pomoci s čímkoli, co se týká tisku? Neváhejte se obrátit na naše Zákaznické centrum na čísle 800 131 484. Jsme specialisté na zajištění kancelářského tisku. Více informací najdete na www.printpartners.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s