RECENZE: Mobilní tisk pomocí aplikace EFI PrintMe Mobile

Efi_Print_Partners

Konečně je tu aplikace pro mobilní tisk, která se snadno instaluje a spravuje, podporuje všechna mobilní zařízení a 20 programů, ze kterých bez problémů tiskne.

Se sílící poptávkou po firemním mobilním tisku roste i počet aplikací, které ho umožňují. Většina výrobců tiskáren již přišla se svým řešením (např. Xerox PrintBack, HP ePrint), ale objevují se i aplikace nezávislé na výrobci tiskáren (např. Everyone Print, Xprint Server, Printtopia). My jsme se snažili najít aplikaci, která je zcela nezávislá nejen na výrobci tiskáren, které používáte, ale i na operačních systémech mobilních zařízení, ze kterých se ve firmách nejčastěji tiskne, jako jsou iOS, chytré telefony s různými operačními systémy Android, Blackberry a Windows a dále umožňuje vlastní řešení pro zabezpečený tisk bez nutnosti podpory na dané tiskárně. Všechny tyto parametry jsme našli u aplikace EFI PrintMe Mobile.

STAŽENÍ APLIKACE A ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ

Instalace proběhla bez problémů a během zhruba 2 minut (5 kliků) se otevřel internetový prohlížeč s volbou nastavení a následně pak administrační rozhraní. Vše je poměrně jednoduché a navíc doplněné o velmi povedené video s návodem všech nastavení, které je potřeba udělat. S tímto návodem je pro zkušenějšího uživatele snadné vše nastavit. Do administrace se načtou veškeré tiskárny, které máte nainstalované, včetně jejich aktuálního stavu. Tiskárny se nám načetly opravdu všechny, a to i od různých výrobců. V našem případě od společností HP, Xerox a Epson, ale výrobce aplikace uvádí kompatibilitu prakticky se všemi tiskárnami na trhu. Pomocí zaškrtávacích polí určujeme, na kterých tiskárnách povolíme tisk přes e-mail, na kterých přímý síťový tisk a kde chceme tisk zabezpečený.

TISK POMOCÍ ODESLÁNÍ E-MAILEM

Celá instalace včetně všech nastavení nám zabrala zhruba 10 minut a nyní již na tiskárnu posíláme e-mail s prvním dokumentem v příloze, který po chvíli opravdu z tiskárny vyjede. Je to skutečně jednoduché, o čemž se následně přesvědčili i ostatní kolegové tiskem jak z počítače, tak ze svých chytrých telefonů. Bez problému tiskneme dokumenty ve formátech MS Office, PDF, JPEG, BMP a dalších. Podporovaných formátů je celá řada. Tisk přes e-mail je sice o několik vteřin pomalejší než přímý tisk, na který jsme zvyklí, ale i přesto je to stále o mnoho rychlejší než si instalovat novou tiskárnu.

PŘÍMÝ SÍŤOVÝ TISK ZE ZAŘÍZENÍ IPHONE

Efi_Print_Partners1
Velmi mile nás překvapilo zařízení iPhone, se kterým se stačilo přes wifi připojit do naší sítě, a hned se nám pod volbou tisk (standardně integrována v zařízeních iPhone od verze iOS 4.2) zobrazily tiskárny, kterým jsme dříve v administraci povolili přímý síťový tisk.

První vytištěnou stránku máme již po několika vteřinách. Přímý síťový tisk je stejně rychlý, jako bychom poslali úlohu z počítače, a lze u něj nastavit i počet kopií, které potřebujeme vytisknout.

PŘÍMÝ SÍŤOVÝ TISK Z TELEFONŮ S OPERAČNÍM SYSTÉMEM ANDROID

V obchodě Google Play velmi rychle nacházíme aplikaci EFI PrintMe Mobile, která je zdarma. Nainstalovaná je během několika vteřin. Po zapnutí aplikace a připojení do firemní sítě (v našem případě pomocí wifi) se zobrazí tlačítko Select file to print, po kliknutí se ukáže jednoduchý průzkumník, kterým vybereme soubor k tisku. Dále jsme vyzváni, abychom zvolili tiskárnu. Do seznamu se načtou všechny tiskárny, které jsme povolili v administraci. Jakmile vybereme tiskárnu, můžeme ještě nastavit počet kopií, a zda se má úloha vytisknout oboustranně. Pak jen klikneme na tlačítko Print a z tiskárny nám okamžitě vyjíždí náš výtisk.

Efi_Print_Partners2
EFI PrintMe Mobile pro Android se po instalaci také sama integruje do nabídky Sdílet, takže můžeme tisknout i z jakékoli aplikace, která umožňuje volbu Sdílet. Zde jen vybereme volbu Sdílet prostřednictvím
aplikace EFI PrintMe a tiskneme.


STAŽENÍ A NASTAVENÍ aplikace je velmi jednoduché. Po načtení tiskáren  zaškrtnutím polí určíme, kde povolíme tisk přes e-mail, kde přímý síťový tisk a kde chceme tisk zabezpečený.

Efi_Print_Partners3

TISK PŘES E-MAIL jsme nastavili během deseti minut. Bez problémů odesíláme
na
tiskárnu dokumenty MS Office, PDF, JPEG, BMP a další formáty.

Efi_Print_Partners4

Efi_Print_Partners5

Potřebujete poradit nebo pomoci s čímkoli, co se týká tisku? Neváhejte se obrátit na naše Zákaznické centrum na čísle 800 131 484. Jsme specialisté na zajištění kancelářského tisku. Více informací najdete na www.printpartners.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s