ROZHOVOR: Čím se zákazníky snaží oslovit výrobci tiskových technologií?

DOBRE_RADY-prospekti

1. Proč by si měl zákazník vybrat tiskové zařízení vaší značky?

Miroslav Drahoš, Hewlett-Packard s.r.o.

Značka Hewlett-Packard je synonymem vysoce výkonných a spolehlivých zařízení, ať už zákazník kupuje inkoustovou nebo laserovou tiskárnu, případně multifunkční zařízení. V posledním roce prošlo kompletní obnovou laserové portfolio a naše produkty jsou doslova „nabité“ moderními technologiemi. Také jsme začali uvádět na trh nová inkoustová zařízení určená do kancelářského prostředí. Zákazník si tak z našich produktů seskládá celou tiskovou flotilu bez ohledu na to, jaké jsou jeho požadavky.

Bc. Iveta Dvořáková, JANUS, spol. s r.o. – Distributor KYOCERA & Výrobce MyQ

Zařízení značky Kyocera jsou vybavena komponenty s velice dlouhou životností, proto vynikají velmi nízkými provozními náklady. Po dobu provozu je potřeba měnit pouze toner, ostatní komponenty (tzv. Servisní sada) se vymění až po vytištění 100 000–600 000 stran, záleží na konkrétním typu zařízení. Po výměně je pak stroj připraven na tisk dalších 100 000–600 000 stran.

Jaromír Štěpán, Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Společnost Samsung má s vývojem a výrobou tiskových zařízení dlouholeté zkušenosti – historie značky sahá do roku 1991 a za tu dobu získala řadu zajímavých primátů: rok 2005 – nejmenší barevná laserová tiskárna na světě, rok 2008 – nejrychlejší multifunkční zařízení formátu A4. Letošní rok je ve znamení mobility a společnost Samsung uvádí na trh jako první výrobce tiskárnu s technologií NFC.

Dušan Novotný, Xerox ČR

Značka Xerox reprezentuje pokročilé systémy pro tvorbu a správu dokumentů. Společnost Xerox
Corporation je vedoucí společnost v oblasti tvorby, zpracování a řízení workflow dokumentů. Nabízíme nejširší portfolio služeb a produktů, jsme vynálezci kopírky, laserové tiskárny a mnoha dalších produktů moderní doby. Jsme taktéž jedničkou na poli digitálních produkčních a publikačních systémů, poskytujeme všem svým zákazníkům excelentní servisní služby, včetně takzvaných řízených tiskových služeb – MPS. Po akvizici společnosti Affiliated Computer Services jsme se stali předním hráčem i v oblasti outsourcingu obchodních procesů (BPO). Novinkou v oblasti péče o zákazníka na českém trhu je naše Záruka naprosté spokojenosti.

2. Jaké unikátní technologie ve svých zařízeních nabízíte?

Miroslav Drahoš, Hewlett-Packard s.r.o.

Za inkoustový tisk je to určitě revoluční řešení HP PageWide Technology umožňující tisk až 70 stran za minutu. Další novinkou je služba HP Flow CM, kterou na trh uvedeme v průběhu příštího roku. Je to první výsledek naší akvizice firmy Autonomy, předního výrobce softwaru na správu informací. Služba HP Flow CM přináší všechny výhody cloud řešení i do menších kanceláří, které si je dosud nemohly dovolit kvůli vysokým zřizovacím nákladům. Se službou HP Flow CM si zákazník za malý měsíční poplatek může „pronajmout“ místo na serveru a odpadnou mu všechny výdaje za nákup hardwaru a softwaru. Bude mít nepřetržitý přístup ke svým dokumentům a možnost data archivovat, vyhledávat, upravovat a sdílet. Samozřejmostí je vysoký stupeň zabezpečení všech dokumentů 256bitovým šifrováním AES. Společnost HP nabízí také komplexní řešení na podporu tisku z mobilních zařízení – HP ePrint. Uživatel může vytisknout dokument zasláním na mailový účet tiskárny, nebo se napojit na tiskárnu přímo prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Bc. Iveta Dvořáková, JANUS, spol. s r.o. – Distributor KYOCERA & Výrobce MyQ

Výše zmíněné dlouhé životnosti dosahují zařízení značky Kyocera díky unikátní technologii výroby
vnitřních komponent. Tiskové válce mají speciální povrch z technické keramiky. Za zmínku stojí určitě i platforma HyPAS, která umožňuje přidávat přímo do stroje softwarové aplikace, které odpovídají požadavkům uživatelů. Mezi tyto aplikace patří například TeachingAssistant, nástroj vhodný pro všechny vzdělávací instituce, kde se stává velkým pomocníkem při přípravě a hlavně vyhodnocování testů. A například ovládací terminál tiskového řešení MyQ, jehož jsme výrobcem, se instaluje přímo do strojů s touto platformou, není tedy nutné žádné externí zařízení k využívání tohoto unikátního řešení.

Jaromír Štěpán, Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Kromě zmiňované technologie NFC (Near Field Communication) umožňující snadný tisk z mobilních zařízení, jsou tiskárny Samsung vybaveny 600MHz procesory Cortex pro výrazně kratší čas potřebný ke zpracování tiskové úlohy, a jsou tak rychlejší než konkurenční modely se stejnou deklarovanou fyzickou rychlostí tisku. K podávání médií je využita speciální konstrukce snižující riziko uvíznutí papíru až o 30 %, navíc podavače papíru podporují média s gramáží až 220 g/m2. Nová generace laserových tiskáren, která využívá polymerizovaný toner a optický válec oddělený od tonerových kazet, dosahuje až o 40 % nižších nákladů na tisk stránky v porovnání s předchozí generací. Administrátoři tiskového prostředí jistě ocení aplikaci Samsung SyncThru™ Admin 6, která pomáhá organizacím zvýšit jejich efektivitu a produktivitu. Tento nástroj se snadno instaluje a umožňuje správcům IT vzdálené monitorování a diagnostiku více tiskových zařízení, což ve výsledku snižuje provozní náklady. Navíc aplikace SyncThru průběžně shromažďuje souhrnná data, a zákazník tak může vytvářet analýzy, které mu pomohou infrastrukturu udržovat na pokročilé, profesionální úrovni výkonu.

Dušan Novotný, Xerox ČR

Z hlediska tiskových technologií je chloubou společnosti Xerox zejména tuhý inkoust, anglicky SolidInk. S ním dokážete tisknout velmi rychle a oboustranně na zcela obyčejný i recyklovaný papír. Dosáhnete vždy skvělých sytých barev, výtisky budou voděodolné a vydrží v archivu stejně dlouho jako výtisky z laserových tiskáren. Navíc budete tisknout barevně již od ceny černobílých výtisků. Celkově dosáhnete více než 70% úspory na barevném tisku. Dalším benefitem je 90% snížení množství odpadu a razantní snížení nákladů na manipulaci se spotřebním materiálem. V oblasti softwarových technologií je novinkou technologie řadičů multifunkčních strojů nazvaná ConnectKey. Pomáhá uživatelům s ovládáním zařízení, snižuje náklady, zvyšuje produktivitu, usnadňuje práci oddělení IT a poskytuje mimořádnou úroveň bezpečnosti. Bezpečnost je zajištěna unikátní integrací bezpečnostní vrstvy společnosti McAfee přímo do řadiče zařízení. Snadnou správu zařízení a dokonalou kontrolu nad jeho spotřebou energie a chováním v síti poskytují technologie firmy Cisco, konkrétně kompatibilita se systémy EnergyWise a TrustSec.

3. Jak se dá snadno zorientovat v označení vašich tiskových zařízení?

Miroslav Drahoš, Hewlett-Packard s.r.o.

Nové značení laserových zařízení jsme uvedli asi před dvěma lety. Skládá se ze tří čísel, kde první určuje modelovou řadu a cílový segment zákazníků. Modely od 100 do 400 jsou určené do domácností a malých kanceláří, modely od 500 do 800 si najdou svoje místo ve větších kancelářích, případně korporátní sféře. Další dvě čísla určují, zda se jedná o černobílý tisk (1–24 černobílá tiskárna, 25–49 černobílé multifunkční zařízení) nebo barevný tisk (50–74 barevná tiskárna, 75–99 barevné multifunkční zařízení). Na nové názvosloví už přecházejí také inkoustová zařízení určená do kanceláří.

Bc. Iveta Dvořáková, JANUS, spol. s r.o. – Distributor KYOCERA & Výrobce MyQ

Nabídka tiskáren a multifunkčních zařízení značky Kyocera je skutečně velmi rozsáhlá, od malých lokálních černobílých tiskáren až po robustní barevné multifunkční zařízení formátu A3 s řadou užitečných doplňků a funkcí. V převážné většině případů lze u strojů Kyocera z číselného označení odvodit rychlost tisku, nicméně jednoznačná identifikace konkrétních vlastností jen podle označení produktu by byla poměrně složitá.

Jaromír Štěpán, Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Rok 2013 přináší změny v pojmenování tiskáren a multifunkčních zařízení společnosti Samsung. Nová struktura je zcela transparentní a vychází z rychlostních segmentů definovaných agenturou IDC. Například model Samsung Multifunction Xpress M2875ND reprezentuje monochromatickou multifunkční laserovou tiskárnu s rychlostí tisku 28 str/min vybavenou síťovým rozhraním a duplexním modulem. Číslo 5 na konci názvu označuje, že se jedná o zařízení se systémem s odděleným tonerem a optickým válcem.

Dušan Novotný, Xerox ČR

Společnost Xerox používá název Phaser pro tiskárny a WorkCentre pro multifunkční zařízení. Dále následuje čtyřčíselné označení modelu podle následujícího klíče. První číslice označuje technologii a formát. Číslem 3 jsou označeny základní černobílé xerografické modely formátu A4, číslem 4 pokročilá černobílá zařízení stejného formátu. Číslem 5 je označena řada černobílých xerografických strojů formátu A3, číslem 6 pak barevné xerografické modely formátu A4. Číslo 7 nesou všechny barevné xerografické modely formátu A3/SRA3. Číslo 8 je vyhrazeno pro tuhý inkoust formátu A4 a konečně číslo 9 pro tuhý inkoust formátu A3. Druhá číslice je pomocný rozlišovací znak generací a kategorií strojů, poslední dvě číslice ve většině případů označují rychlost v počtu stran za minutu, není to však univerzální pravidlo.

Potřebujete poradit nebo pomoci s čímkoli, co se týká tisku? Neváhejte se obrátit na naše Zákaznické centrum na čísle 800 131 484. Jsme specialisté na zajištění kancelářského tisku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s